Baldų priežiūra

Ąžuolo masyvo baldų naudojimas ir priežiūra

Ąžuolo masyvo baldų naudojimas ir priežiūra

Lietuvoje vis labiau atsigręžiame į tvarumą ir natūralumą, todėl žmonės vis drąsiau renkasi iš ąžuolo masyvo pagamintus baldus. Baldai pagaminti iš natūralios medienos namams suteikia jaukumo, jie yra ilgaamžiai ir itin tvirti.

Kiekvienas iš natūralaus medžio pagamintas baldas yra išskirtinis ir autentiškas dėl tokių dalykų kaip mažos šakelės, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalva bei rašto variacijos. Rūpindamiesi gamta ir ekologija, pirmenybę teikiame švarioms, kuo natūralesnėms medžio impregnavimo ir apdailos priemonėms, mūsų atvėju aliejui linų-siemenų pagrindu, kuris yra visiškai draugiškas tiek žmogui tiek aplinkai. Aliejuotas paviršius – tai gyvas medis, kurį pajusite kas kartą prisėdę ir prisilietę. Juos visuomet galima atnaujinti, tiek kartų kiek norėsite. Tai didelis
privalumas. Ąžuolo masyvo baldus tinkamai prižiūrint, galėsite jais džiaugtis daugelį metų. Nusprendusiems investuoti į natūralų ir kokybišką baldą bei švarią savo namų aplinką, pateikiame kelis patarimus, kaip naudoti, prižiūrėti ir valyti aliejuotus ąžuolo masyvo baldus:

Ąžuolinių baldų valymas

Baldus valykite drėgnu minkštu audeklu, šluoste. Niekada nevalykite baldo indų plovimo kempinėle su arbazyvu. Taip pat geriau nenaudoti cheminių valiklių, kad alyvuotas paviršiuos kuo ilgiau išliktų nepakitęs.

Drėkinkite baldą

Siekiant išlaikyti baldo spalvą valykite jį naudodami geros kokybės baldų valiklius, vašką arba poliruoklį. Medienos drėgmė per keletą mėnesių susitapatins su baldą supančios aplinkos klimatu, todėl jei klimatas itin sausas, siekiant išvengti medienos trūkių rekomenduojame valyti baldą medžio priežiūrai skirtomis priemonėmis.

Karštis ir tiesioginė saulės šviesa

Nestatykite baldo prie šilumos šaltinių (radiatorius, židinys) arba tiesioginėje saulės šviesoje. Tai gali nulemti perdėtą baldo išdžiovinimą, o to pasekmė gali būti medienos trūkiai ir spalvos nublukimas. Jei statote baldą prie ventiliacinės angos, priverkite angos oro srauto reguliatorius, Baldus visada laikykite namuose, baldai nėra skirti laikyti lauke.

Nuvalykite vandens išsiliejimus

Visada nuvalykite išsiliejusi vandenį nuo baldo. Nestatykite šlapių daiktų ant baldo (šlapia vaza, puodelis). Vanduo gali pakenkti medžio apdirbimui, palikti dėmes. Nuvalykite drėgme su sausu audeklu arba popieriniu rankšluosčiu. Baldai padengti apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo baldą nuo skysčio poveikių, tačiau visada rekomenduojame nuvalyti dėmes ir skysčius, kadangi ilgai laikomas skystis gali pažeisti ir apsauginį sluoksnį…

Baldus neškite ir perkelkite atsargiai

Visada baldus neškite ar stumkite atsargiai. Sunkius baldus stumkite padėjus ant ratukų. Atsargiai pastatykite ant žemės siekaint išvengti stresinių lužių ar kojelių lūžių.

Aksesuarų naudojimas ant baldų

Keiskite daiktų, priedų ar aksesuarų vietą ant medinių baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje, net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.

Nenaudokite tirpiklių

Kadangi baldai alyvuoti natūralia alyva, linų siemenų pagrindu, tai jie labai opūs ir bijo visokių sintentinių ploviklių, kad alyva išlaikytų kuo ilgiau nepakeitusi spalvos, patariame paviršių valyti tik drėgna šluoste. Priežiūrai netinka valikliai alkoholio, chloro ar amoniako pagrindu. Nešvarumus nuvalyti, o išsiliejusius skysčius nusausinti reikėtų ilgai nelaukiant, kad neįsigertų į medieną.

Sveikas mikroklimatas

Kad galėtų gerai jaustis, medžiui, kaip ir žmogui, reikalinga optimali temperatūra ir santykinė oro drėgmė. Aplinkos drėgmė turėtų svyruoti nuo 40 iki 60 proc., nes sausesnėse ar drėgnesnėse patalpose blogai jaučiasi ne tik žmogus, bet ir baldas. Taip pat rekomenduojame palaikyti pastovią 18–22 laipsnių Celsijaus temperatūrą.